top of page

Eski binada kirayı düşürmek.

»5 kiracının 4'ü çok fazla kira ödemektedir. Ya sen?

1. Kira bedelini kontrol et.

Avusturya Kira Yasası eski binalar için bir kira bedeli kıstası belirlemektedir. Kira bedelini formumuzu doldurarak ücretsiz olarak oturduğun daire için hesaplayabilirsin.

2. Bizi görevlendir.

Fazla kira ödediğini düşünüyorsan, bizi kolayca ve ücretsiz olarak kira indirimi konusunda görevlendirebilirsin.

3. Kiradan tasarruf et.

Kira indirimi sürecini yetkili makamlar veya mahkemeler önünde organize ediyoruz. Ayrıca fazla ödediğin kira bedellerini de geri alırsın.

Yüzlerce memnun müşteri.

Bir sonraki sen olabilirsin.

Kaybedecek bir şeyin yoksa,

sadece kazanabilirsin.

Hiçbir maliyet riski bulunmamakta

Başarılı bir kira indiriminden sonra fazladan ödediğin kira bedelini bir kerelik bir ödeme ile geri alacaksın. Ancak başarılı olduğumuzda, daha önce kararlaştırdığımız kısmı bize aktarırsınız.

Fesih nedeni oluşturmamakta

Endişelenme, kira sözleşmesinin feshi Avusturya'da yasalar tarafından düzenlenmiştir. Mietheld'i görevlendirdiğinde, ev sahibin bundan dolayı sözleşmeni feshedemez.

        »2014’ten bu yana

eski binalarda yüzlerce kira bedelinin düşürülmesini sağladık. Müşteri için herhangi bir çaba veya maliyet riski olmaksızın sorunsuz bir süreç garantisi verme iddiamızı daima yerine getirdik. Başarılı olamadığımız takdirde herhangi bir komisyon almayacağız. Bu, daima elimizden geleni yapmamız ve başarı oranımızı şaşırtıcı derecede yüksek tutmamız için motive etmiştir.«

Mag. Laurenz Kaiser, Bölüm Yöneticisi.

Konseptimiz basit. Ve adil.

 

Mietheld gerçekten ücretsiz mi?

 

Kira hesaplayıcımızın kullanımı ve daha sonraki bilgilendirme görüşmeleri tamamen ücretsizdir. Ancak ve sadece kira bedelinin düşürülmesini sağladığımızda senden, ardından hesabına havale edilecek fazla ödenen kira bedelinin tek kerelik ödemesinden üzerinde anlaştığımız bir kısmını senden talep edeceğiz. Bu durum, elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ve en kötü ihtimalle aynı kira bedelini ödeyeceğini, en iyi ihtimalle kira tasarrufu sağlayacağını ve parayı geri almanı garanti eder. 

 

Mietheld'in sunduğu hizmet nasıl işliyor?

 

Ücretsiz kira hesaplayıcısını kullandıktan sonra, seninle iletişime geçeceğiz ve kira indirimini organize edip edemeyeceğimiz konusunda sana bilgi vereceğiz. Bu, oturduğun dairenin Avusturya Kira Yasası kapsamında olup olmamasına bağlıdır. Durum öyleyse, davana bakacak avukatlar görevlendiririz. Bunlar kira indirimi konusunu ev sahibin, resmi makamlar ve gerektiğinde mahkemelerin işbirliği ile yürütür. Davan sonuçlandığında kira indiriminin yanı sıra bizim başarı komisyonu kesilmiş kira bedeli geri ödemesini alırsın. 

Ev sahibim buna karşı ne yapabilir?

 

Endişelenme, ev sahibin kira sözleşmeni feshedemez veya iptal edemez. Şayet süreli bir kira sözleşmen bulunuyorsa ev sahibin sözleşme süren dolduğunda en fazla başka bir kiracı arayabilir. 

Kira bedelini düşürmek ne kadar sürer?

 

Uzun bekleme süreleri nedeniyle, bir prosedür ortalama 3 ila 12 ay arası sürer. Her şeyden önce ev sahibinin ne kadar işbirliği yaptığına bağlı. Elbette, avukatlarımız senin için en iyi sonucu elde etmek isteyecektir. Bunun için beklemeye değer.

 

Bu husus sadece Viyana için mi geçerli?

 

Hayır, eski binada yaşıyorsan tüm Avusturya'da yardım etmeye çalışıyoruz.

Bundan evden çıktığım zamanda faydalanabiliyor muyum?

 

Evet, evden çıktıktan sonra 6 aya kadar, daha önce fazladan ödediğin kira bedelinin iadesi için potansiyel bir hakkın bulunuyor. Bu süreden sonra hakkını kaybedersin.

Kira bedeli

hesaplayıcımız 100.000 kezden fazla kullanıldı.

Eski binalarda

oturan Avusturyalı kiracılar yılda 180 milyon fazla kira ödüyor.

2016 yılında

%91.25 başarı oranına ulaştık.

Anchor 1

Bizimle Facebook’ta sohbet et.

24h Müşteri Hizmetlerimize her zaman ulaşabilirsin.

Die gesetzlich erlaubte maximale Miete in einem österreichischem Altbau (Baujahr vor 1945) ist durch das österreichische Mietrechtsgesetz (MRG) §16 (Vereinbarungen über die Höhe des Hauptmietzinses) reglementiert. Je nach Größe, Art, Beschaffenheit, Lage, Ausstattungs- und Erhaltungszustand der Altbauwohnung ergibt sich ein sogenannter Richtwertmietzins bzw. Richtwert, der sich berechnen lässt. Zahlt ein Mieter zu hohe bzw. zu viel Miete, kann er unter gewissen Vorraussetzungen der Wohnung die Miete senken bzw. reduzieren, sowie bereits zu viel bezahlte Miete zurückfordern und möglicherweise zurückholen. Eine Mietsenkung (bzw. Mietreduktion, Mietminderung, Mietzinsreduktion, Mietzinssenkung) fällt nicht unter die im Mietrechtsgesetz definierten wichtigen Kündigungsgründe. Die Marke Mietheld leistet keine Rechtsauskunft, Rechtsberatung oder sonstige rechtliche Dienstleistungen, sondern organisiert mittels Prozessfinanzierungsunternehmen die Finanzierung spezialisierter Rechtsanwälte und Juristen insbesondere im Standort Wien. Dabei werden sämtliche anfallende Kosten für den Mieter übernommen und ausschließlich im Erfolgsfall der Mietsenkung eine Provision auf die Rückerstattung der bereits zu viel bezahlten Altbaumiete fällig. Der Mieter trägt somit kein zusätzliches Kostenrisiko. Der kostenlose Mietenrechner (bzw. Mietencheck, Mietzinsrechner, Mietpreisrechner) und dessen Auswertung stellt keine rechtliche Auskunft dar, sondern dient ausschließlich zur unverbindlichen Ersteinschätzung hinsichtlich der Annehmbarkeit einer potentiellen Finanzierungsanfrage.

office@gdsr.at   |     Impressum   |    Mietkaiser ® 2017 |  Wien, Österreich

bottom of page